Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

konkurs na projekt graficzny

leave a comment »

Nadbałtyckie Centrum Kultury ogłasza konkurs na projekt graficzny instalacji artystycznej imitującej witraż do kościoła św. Jana w Gdańsku.
Projekt na instalację artystyczną imitującą witraż do kościoła św. Jana w Gdańsku zostanie zrealizowany w czerwcu 2008 roku. Instalacja zaplanowana została jako praca typu site-specific, estetycznie i znaczeniowo wpisana w kontekst swojego locum. Jej celem jest reaktywowanie – twórcze przywołanie z perspektywy dnia dzisiejszego – historycznych znaczeń zabytku: tych, które nagromadził przez wieki funkcjonowania jako miejsce święte lub tych, które nabył po wojnie, jako pomnik katastrofy 1945 roku.

Instalacja będzie zaprezentowana w oknie na elewacji południowej kościoła (środkowe okno nawy bocznej). Projekt witrażu zostanie wydrukowany na przezroczystej folii, pociętej w części odpowiadające kwaterom okna a następnie przymocowanej do szyby na okres co najmniej jednego miesiąca. W ciągu dnia instalacja funkcjonować będzie jak klasyczny witraż, widoczny głównie wewnątrz budynku, a wieczorami, podczas dni festiwalowych, zostanie podświetlona od środka i wyeksponowana na zewnątrz kościoła.

W ramach Festiwalu, w ubiegłych latach instalacje artystyczne do kościoła św. Jana wykonali: Dominik Lejman, Jacek Staniszewski oraz Mirosław Filonik.

więcej na stronie:
www.nck.org.pl

Reklamy

Written by nomenion

Marzec 7, 2008 @ 3:45 pm

Napisane w sztuka

Tagged with , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: