Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Pati Yang & FlyKKiler

leave a comment »

 

Flykiller

1 kwietnia 2008 w warszawskim Hard Rock Cafe wystąpi Pati Yang ze swoim najnowszym projektem FlyKKiller. Podczas występu promować będzie materiał z debiutanckiego albumu formacji zatytułowanego „Experiments In Violent Light”.

Na scenie oprócz zespołu, towarzyszy jej Steven Hilton, prywatnie mąż artystki, a zawodowo współpracownik m.in. Davida Holmesa. Będzie to pierwszy koncert projektu FlyKKiller w Polsce.

PATI YANG & FlyKKiler
1.04 Hard Rock Cafe / Warszawa
bilety: 35/45 pln (do nabycia: Eventim, Ticketonline, Ticketpro, Shortcut)

FlyKKiller został założony w Londynie przez Pati Yang i Stephena Hiltona. Na „Experiments…” „genetycznie zmutowane brzmienia mają ostrość i chłód The Knife oraz dzikość Siouxsie Sioux and The Creatures. Frazy piosenek są naszpikowane mikrobeatami, niczym gotyckimi wieżyczkami. Mocna i psychodeliczna muzyka jest doskonałym tłem dla szepczącej i lamentującej wokalistki, która wyśpiewuje pełne magii pieśni niczym groźne zaklęcia. Każda piosenka przypomina niepokojący obrazek z nieistniejącej opowieści Davida Lyncha, a rytmy podkładu terkoczą w stylu minimalnego hip hopu i mechanicznych breaków z electro finezją”.

Pati Yang – jedna z najbardziej cenionych polskich artystek sceny niezaleźnej, która wydała swój pierwszy, świetnie przyjęty album w wieku 18 lat. Specjalistka od elektroballad, której syreni śpiew i muzyczno-artystyczne eksperymenty zdobyły uznanie wśród krytyków i zapewniły artystce występy na stadionowej trasie koncertowej Depeche Mode w roli supportu.

Stephen Hilton – współpracownik Davida Holmesa, współzałożyciel The Free Association i autor beatów do wielu ścieżek dźwiękowych, w tym dwóch filmów o Bondzie, Ostrych Psów (Hot Fuzz), Moulin Rouge, Ocean’s 11,12 i 13, producent albumów takich gwiazd, jak Pulp, Depeche Mode czy Trevor Horn. Stephen jest również współautorem piosenek na nowym albumie Siouxsie Sioux

www.go-ahead.pl

Reklamy

Written by teskko

Marzec 16, 2008 @ 2:21 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: