Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Nowy Orlean na szczytach wrocławskich wież

leave a comment »

resize-of-krasnale.jpg

We wtorek, we Wrocławiu widowisko amerykańskich showmenów. Od 6 rano do 22-ej, co godzinę, jednocześnie z kilku wież w centrum Wrocławia popłyną dźwięki trąb. Znakomici nowoorleańscy jazzmani, wirtuozi trąbki, showmani związani ze słynnym klubem New Orleans Jazz Club przy 828 Royal St. zagrają we wtorek we Wrocławiu!

Z okazji 60-lecia istnienia najsłynniejszego klubu jazzowego w Nowym Orleanie grupa siedmiu kultowych postaci świata jazzu przyjeżdża do Wrocławia by zaprezentować projekt „The Magnificent Seven” („Siedmiu Wspaniałych”). Czeka nas widowisko, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Zagrają Henry Jennings, Glenn Atkins, William Rutheford, Charlie ” Speedy” Sylvain, Rusty Sherwood i Roberto Luciano. Trębacze zagrają jednocześnie najsłynniejsze melodie i przeboje świata prosto z wież w centrum Wrocławia.

Usłyszymy m.in. Bolero Ravela, temat z Gwiezdnych Wojen czy IX Symfonie Beethovena. Najlepsze miejsce do wysłuchania widowiska to róg Rynku i ul.Kuźniczej. Grupa wystąpi jeszcze w tym tygodniu w Pradze (czwartek) i Moskwie (sobota). To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć nowoorleańskich showmenów w akcji!

Reklamy

Written by nataliakopec

Marzec 30, 2008 @ 9:54 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: