Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Spotkanie autorskie z Agnieszką Kłos

leave a comment »

4.04 (w piątek) o 19:00 w Studiu BWA na ulicy Ruskiej 46a odbędzie się spotkanie z Agnieszką Kłos promujące jej nową książkę „Całkowity koszt wszystkiego”. Spotkanie poprowadzi Piotr Stasiowski.

Agnieszka Kłos: Stypendystka Ministra Kultury na warsztatach literackich prowadzonych przez Jerzego Pilcha, Tadeusza Słobodzianka, Ingmara Villquista i Ireneusza Brzyka. Laureatka wielu konkursów literackich, byla dziennikarką „Gazety Wyborczej” i „Dużego Formatu”. Jest redaktorką pisma „Rita Baum” i magazynu internetowego http://www.ritabaum.serpent.pl oraz wiceprezeską Stowarzyszenia Artystycznego „Rita Baum”. Autorka projektu multimedialnego związanego z mapą pamięci Wrocławia „Breslau cv”.Publikuje analizy, krytyki, felietony, recenzje i fotografie, prowadzi literackie i dziennikarskie blogi w sieci.

Kilka opinii o książce:

„Debiutancki tom krótkich próz Agnieszki Kłos „Całkowity koszt wszystkiego” jest mocny, przemyślany, dziarsko napisany i zdecydowanie wart, by do jego lektury niejednokrotnie wracać. ”

Marcin Sandecki, „Przekrój”

„Namiętność do kobiet wydaje nam się rzeczą doszczętnie już w literaturze wyeksploatowaną i strywializowaną. Tymczasem w prozie Kłos kobieta staje się przedmiotem pożądania jakby na nowo i całkiem inaczej, ciekawiej. Nie tylko zresztą pożądania, także introspekcji, kiedy to wręcz przestaje być przedmiotem, aczkolwiek wciąż możemy nie być pewni, czy ma duszę. Tak czy owak, po lekturze opowiadań Kłos człowiek zaczyna rozglądać się za kobietami i umawiać się z nimi w lokalach, gdzie serwowana jest zielona herbata.”

Adam Wiedemann

„Całkowity koszt wszystkiego” to pierwszy w Polsce zbiór opowiadań queerowych. Jednak czytany przeze mnie jako niepodzielną całość. Kompozycję składam metonimicznie w tożsamości jednej bohaterki. Balans marzeń i fetyszu płci, wielokierunkowe pożądanie ‘ja’ utworu podatnego na płciowe eksperymenty i językowe doznania. Do tego codzienna zwyczajność. Łatwa do ogarnięcia, na wskroś schematyczna, w otoczce ironii, purnonsensu, swobodnego śmiechu i bluzgów z rynsztoku.”

Marcin Teodorczyk „Feminoteka.pl”

”Krążyłam po zakamarkach Wrocławia z tomem opowiadań niczym z przewodnikiem. Ani razu nie wybiłam się z rytmu, bo proza Kłos, choć fragmentaryczna, obfituje w punkty węzłowe, jak dobra mapa. Mapa, która mówiła do mnie językiem mojego pokolenia, głosem mojego miasta.”

Gabriela Dragun, „Zadra”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: