Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Fischerspooner, DJ Vadim, Fujiya & Miyagi w Gdyni

leave a comment »

Fischerspooner

Na Heineken Open’er Festival wystąpią Fischerspooner, DJ Vadim oraz Fujiya & Miyagi. Festiwal już za niecałe trzy miesiące w Gdyni (4-6 lipca 2008 r.), a organizatorzy zapowiadają, że zagrają kolejni polscy wykonawcy: Lao Che, Vavamuffin, Maria Peszek i Żywiołak. Pokaże się też gość z Rosji – zespół Everything Is Made In China.

Fischerspooner

Nazwa zespołu pochodzi od nazwisk jego założycieli: Warrena Fischera i Casey’a Spoonera. Fischer i Spooner poznali się na uczelni artystycznej, gdzie obaj zgłębiali tajniki sztuki. Spełnieniem pasji stał się wspólny projekt wybiegający poza formułę zwykłego zespołu muzycznego, łączący wizualizacje oraz elementy teatralne w jedno. Do tej pory grupa wydała dwa albumy utrzymane w stylistyce electroclash.

Zainteresowanie mediów przyniosło im wydanie drugiego albumu pt. „Odyssey”. Płyta zawierała zdecydowanie bardziej piosenkowy repertuar, dzięki któremu Fischerspooner zagościli w telewizjach muzycznych i radiostacjach. Największym hitem zespołu jest singiel „Never Win”. Swoją twórczością zdobyli uznanie tak prominentnych postaci jak twórca przebojów Linda Perry, intelektualistka Susan Sontag, czy producent Madonny – Mirwais, którzy zaangażowali się w pracę nad „Odyssey”.

Osobnym rozdziałem są występy Fischerspooner, będące multimedialnym przestawieniem muzycznym, podczas którego muzyka łączy się z oprawą wizualną, sztuką aktorską, tańcem i barwnymi kostiumami. Podczas występów skład grupy potrafi dochodzić niemal do 20 osób na scenie.

Obecnie zespół przygotowuje książkę będącą kroniką ich wcześniejszych dokonań, a także pracuje nad nowym albumem. Równocześnie Casey Spooner występuje w inscenizacji „Hamleta” z The Wooster Group. Przedstawienie zawiera dwa utwory Fischerspoonera wykorzystujące teksty Shakespeare’a.

DJ Vadim

Dj Vadim Live feat. Yarah Bravo

Dj Vadim to producent, kolekcjoner płyt, radiowiec i niezmordowany podróżnik, przemierzający wraz ze swoją muzyką wszystkie kontynenty.

Pochodzący z rodziny rosyjskich emigrantów Vadim zaintrygował swoją twórczością Ninja Tune, przez to w połowie lat 90-tych stając się jedną z czołowych postaci tej kultowej wytwórni, promując tzw. abstract hip hop, łączący korzenny hip hop z eksperymentami dźwiękowymi znanymi z trip hopu. Dzięki swojej niezwykłej muzyce często stawiany jest obok Dj’a Krusha, czy Kid Koali. W trakcie swojej kariery występował u boku takich sław jak: The Roots, Public Enemy, czy Paul Weller.

Vadim znany jest z licznych kolaboracji oraz przekraczania granic państwowych i stylistycznych. Jest tytanem pracy, oprócz wielu produkcji muzycznych znany jest z ciągłego podróżowania i grania koncertów i setów didżejskich niemal dzień po dniu przez długie miesiące. W trakcie podróży znajduje współpracowników do kolejnych albumów. Dzięki temu współpracował m.in. z takimi artystami jak: The Gift of Gab, TTC, Killa Kela, a także Urszulą Dudziak. Materiał na płyty często nagrywa w busie w trakcie trwania trasy, dokonując jedynie finalnych poprawek w studiu.

W 2005 roku wraz ze swoją żoną, poetką i wokalistką Yarah Bravo i raperem Blu Rum 13 założył formację One Self, która przyniosła im światowy rozgłos. Najnowszy album „The Soundcatcher” to zdecydowanie najbardziej przystępny z dotychczasowych wydawnictw. Przepełniona pozytywną energią, bujającymi rytmami oraz świetnymi wokalami płyta świetnie oddaje wyobrażenie tego, co będzie dziać się na koncercie.

Fijiya and Miyagi

Fujiya & Miyagi

Fujiya & Miyagi zostali stworzeni przez Steve’a Lewisa i Davida Besta. Zadebiutowali albumem „Electro Karaoke In The Negative Style” wydanym w 2002 roku. Wkrótce do zespołu dołączyli basista Matthew Hainsby oraz perkusista Lee Adams. Drugi album pt. „Transparent Things” wyszedł w roku 2006. Zebrał bardzo dobre recenzje w opiniotwórczych mediach, takich jak NME, Mojo i Pitchfork. Guardian określił „Transparent Things” mianem jednego z najświeższych i najzabawniejszych albumów tanecznych roku. Muzyka Fujiya & Miyagi to stylowe połączenie nowoczesnego disco i rocka inspirowane nurtem niemieckiego krautrocka spod znaku Can. Do tej pory zespół związany był przede wszystkim z prestiżową brytyjską wytwórnią Tirk, w której katalogu znajdują się dokonania takich artystów jak Louie Austen, Sugardaddy, czy Chaz Jankel. Wkrótce światło ujrzy najnowszy album pt. „Lightbulbs”.

DATA: 4-6 lipca 2008
MIEJSCE: GDYNIA, Lotnisko Babie Doły (Kosakowo)
CENY KARNETÓW:
karnety bez pola namiotowego 269 PLN, z polem namiotowym 289 PLN
oraz bilety jednodniowe 140 PLN
BILETY DO NABYCIA: http://www.opener.pl oraz w sieci punktów http://www.ticketpro.pl i http://www.eventim.p

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: