Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Tybet wczoraj i dziś

2 Komentarze

Księgarnia i klub Złe Wychowanie (Wrocław, pl. Kościuszki 12) zaprasza na spotkanie „Tybet wczoraj i dziś”, które odbędzie się 21 kwietnia o godz. 18.00.

W trakcie spotkania dr Jarosław Kotas opowie o historii i sytuacji społeczno-politycznej w Tybecie, a także o niepowtarzalności kultury tybetańskiej.  Wykład zobrazowany zostanie filmem Dreaming Lhasa (Wyśniona Lhasa).

Wyśniona Lhasa to medytacyjny film podróży ukazujący życie Tybetańczyków na emigracji w Indiach. Karma, tybetańska reżyserka z Nowego Jorku, przyjeżdża do Dharamsala, głównej kwatery emigracyjnej Tybetańczyków w północnych Indiach, by zrobić film dokumentalny o więźniach politycznych, którzy uciekli z Tybetu. Ich wstrząsające historie o odwadze i cierpieniu powiększają poczucie jej własnej kulturalnej alienacji. (Dreaming Lhasa – reż. Ritu Sarin, Tenzing Sonam; prod.: Indie/Wlk. Brytania 2005).

Po pokazie zainaugurowanma zostanie akcja Amnesty International Złoto dla Tybetu. Będzie to pierwszy z pięciu Wieczorów Pisania Listów. Podobnie jak pięć różnokolorowych przecinających się kół na Fladze Olimpijskiej symbolizuje zarazem różnorodność, jak i jedność ludzi zamieszkujących Ziemię, tak z pięciu różnych wrocławskich miejsc wysłane zostaną listy domagające się przestrzegania praw człowieka. Każdy może się włączyć i sam lub z pomocą członków Amnesty zredagować list do władz chińskich.

Poszczególnym Wieczorom Pisania Listów będą towarzyszyć dodatkowe imprezy.

(więcej informacji na http://www.amnesty7.up.pl)

W czasie spotkania będzie można również odbić bezpłatnie na własnej koszulce szablon z tradycyjną symboliką tybetańską, czy też z hasłem popierającym wolność w Tybecie. W okowy symboli kulturowych wprowadzi wykonawczyni szablonów Renata Lizurej.

Reklamy

Written by szelo

Kwiecień 19, 2008 @ 12:55 pm

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. zacny pomysł. Złe wychowanie rzeczywiscie deprawuje 😉

    jah

    Kwiecień 20, 2008 at 11:57 am

  2. Ciekawy pomysł – ale wykonanie gorsze. Dr Kotas zagłębił sie mocno w analizę buddyzmu tybetańskiego, zaś samemu Tybetowi poświęcił bardzo mało uwagi, a szkoda. Słuchało się ciekawie- a mogło być jeszcze ciekawiej.

    ziemniak

    Kwiecień 21, 2008 at 9:40 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: