Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Sztuka w przestrzeni publicznej – debata

leave a comment »

Organizatorzy festiwalu Survival zapraszają na debatę o sztuce w przestrzeni publicznej „Przestrzeń Miejska. Ziemia Niczyja?”. Odbędzie się ona 8. Maja w Mediatece, o godzinie 18. Szczególnym obiektem zainteresowania debatujących ma być Wrocław, (nie)obecność sztuki w przestrzeni naszego miasta.

Czy nie czas już na krok dalej? Na projekty stacjonarne, stale funkcjonujące w przestrzeni publicznej? Skoro udaje się to od lat w Niemczech, Francji czy Holandii, udało się w Warszawie (projekty Rajkowskiej), czy nie warto spróbować we Wrocławiu? pytają pomysłodawcy debaty.

Zeszłoroczna edycja dyskusji przyciągnęła wielu, nie tylko młodych, Wrocławian, a niektóre tematy (np. twórczość Petera Fussa) wzbudzały spore emocje. Do udziału w debacie zaproszono kuratorów 6 edycji SURVIVALU (m. in. Michała Bieńka, Annę Kołodziejczyk i Piotra Stasiowskiego), artystów związanych z Przeglądem (m. in. Jerzego Kosałkę, Dominikę Sobolewską, Karolinę Freino, Marcina Fajfruka) oraz przedstawicieli Miasta związanych z kulturą, architekturą i urbanistyką Wrocławia.

Reklamy

Written by olowek

Kwiecień 30, 2008 @ 5:49 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: