Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

VARIETE i Hotel Kosmos w Rurze

leave a comment »

8 maja w klubie Rura odbędzie się koncert zespołu VARIETE, promujący nową płytę pt. „Zapach wyjścia”. Wraz z VARIETE wystapi Hotel Kosmos ze swoją debiutancką płytą.

VARIETE swoją ostatnią płytę nagrało w Nowym Yorku wraz z basistą Donaldem Dixonem i perkusitą Luigim Franceschinim. Jest to już szósta płyta w dorobku tej grupy, uznawanej za prekursora nowej fali w Polsce. VARIETE sprawnie łączy nowofalowe tendencje z elementami jazzu. Nagrywali m.in. z Mikołajem Trzaską, trębaczem Andrzejem Przybielskim. „Zapach wyjścia” dzięki amerykańskiej sekcji rytmicznej zyskuje „psychotyczny nerw” charakterystychny dla nowojorskiej muzyki. Na koncercie wystapią: Grzegorz Kaźmierczak (śpiew, elektronika, samplery) i Marek Maciejewski (gitary) plus komputery, z których odtwarzane bedą ślady sekcji rytmicznych nagranych w Nowym Jorku.

www.myspace.com/variete
www.variete.serpent.pl

Jako support wystapi Hotel Kosmos, w składzie: Mikołaj Kubik (perkusja), Błażej Lipiński (klawisze), Tomek Wegner i Rafał Skonieczny (współtwórcy dadaistyczno-psychodelicznego kolektywu Perpetual Motion Food). To, co charakterystyczne dla tej formacji to ich nieprzewidywalne koncerty, których mają za sobą dziesiątki, od Sopotu, po Warszawę.

http://www.hotelkosmos.pl

Start o 20.30.

Bilety: 14/18 zł

Reklamy

Written by martap

Maj 6, 2008 @ 7:14 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: