Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Śniadanie mistrzów „Co można zyskać na czynieniu dobra?”

leave a comment »

Pytanie to ma dość kontrowersyjny wydźwięk, wszak w powszechnym rozumieniu (przynajmniej w kręgu oddziaływania wartości katolickich) czynienie dobra opiera się na bezinteresowności. Tematem dyskusji która odbędzie się 15 maja podczas Targów Organizacji Pozarządowych w Muzeum Architektury nie mają być jednak szczytne idee. Ma być nim codzienna praktyka czynienia dobra.

Dlaczego ludzie angażują się w wolontariat lub pracę w organizacjach pozarządowych, skoro tak rzadko wiąże się ona z realnymi korzyściami materialnymi? Dlaczego w biznesie szerzy się moda na Społeczną Odpowiedzialność, skoro angażowanie się w działania prospołeczne i współpracę z NGO, która rzadko lub wręcz nigdy nie daje się przełożyć na wymierne korzyści finansowe? Dlaczego wreszcie władze lokalne i krajowe coraz aktywniej podejmują się wspierania działalności organizacji pozarządowych, czego przykładem może być Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych Sektor 3 we Wrocławiu?

Odpowiedź na te pytania jest prosta – wszystkie strony mogą na takiej współpracy zyskać. Nowe doświadczenia, kontakty, umiejętności i kompetencje, korzystny wizerunek i wiele innych. Właśnie o korzyściach zaangażowania społecznego, a nie czysto szlachetnych ich pobudkach chcielibyśmy, w gronie osób reprezentujących różne perspektywy, porozmawiać podczas kolejnego spotkania z cyklu „Śniadania Mistrzów” .

Goście:

dr Aldona Wiktorska- Święcka (Doradczyni Prezydenta Wrocławia ds. Pożytku Publicznego, Uniwersytet Wrocławski)

Anita Szwader (AIESEC Uniwersytet Ekonomiczny)

Joanna Kubik (konsultant SARTO Public Relations)

dr Andrzej Ostrowski (Uniwersytet Wrocławski)

Specjalna edycja „Śniadań mistrzów” wyjątkowo otwarta dla publiczności odbędzie się podczas II Targów Organizacji Pozarządowych 15 maja 2008 o godzinie 12.00 w Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Sponsorem jest:

Reklamy

Written by hjal

Maj 12, 2008 @ 6:20 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: