Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Break Ya Legz – Fine Cut Bodies

leave a comment »

Fine Cut Bodies
Pomimo iż jego nick sugeruje inaczej, za literami FCB kryje się tylko jedna twarz – Kevin. Jako jednego z głównych osób w wytwórni Chi, jego muzyczne gusta są naprawdę szerokie, tak jak i preferencje labelu: od minimal house przez brakbeat i inne odmiany muzyki tanecznej do experimentalu, dubu, headz, broken beat, house, techno, electro – co tylko chcecie.
Na imprezach, Kevin najczęściej „kręci” mieszankę breakbeatu, electrohouse’u, tech house’u, electro i minimalu, ale nie ogranicza się tylko do tych rodzajów gdy pracuje w studiu, gra sety w radiu lub gdy idzie nabyć nowe płyty. Jego smak muzyczny określony jest bardziej przez podejście do muzyki w ogóle, samej w sobie, a nie do konkretnej odmiany: poszukuje muzyki, która jest eksperymentalna, ale nie samolubna, nowa, ale dająca się posłuchać, z dobrze rozbudowaną ścieżką perkusyjną.

Poza pracą dla labelu, Kevin zrobił również remix popularnej węgierskiej grupy – Quimby, pracował nad remixami dla szwajcarskiej wytwórni Ritmic Records oraz holenderskiej Moving Target. Jako DJ, w ciągu ostatnich lat grał z niemal wszystkimi sławami sceny breakbeatowej. Poza nimi, na cotygodniwych imprezach sygnowanych logiem rodzimego labelu (Ablak-A-Dubra i Cinetrip) supportował także Lemon8, Ollie Teeba, Richard Thair, DJ Nukem i innych. Jego pierwsza „dwunastka” (Deep Lack Of Balance) zajęła 6 miejsce w rankingu Muzik Magazin, a remix zrobiony dla Ritmic (The Boomspot) dotarł na 4 w Mixmag’u. Nie można także zapomnieć, że jego produkcje grane są przez takich DJów jak: Chris Carter, Adam Freeland, Plump DJs, Orbital czy też Breakneck.
Ostatnio wygrał nagrodę dla „Najlepszego węgierskiego DJ’a breakbeatowego”, choć wcale nie gra więcej breaków niż innych rodzajów muzycznych.

Droga Do Mekki, ul. Ruska 51

23.05.2008, godz. 21.00

10 zł

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: