Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Danton zgarnia nagrody

leave a comment »

Ostatni spektakl Jana Klaty„Sprawa Dantona” autorstwa Stanisławy Przybyszewskiej – zgarnia nagrody na najważniejszych polskich festiwalach teatralnych. Po Nagrodzie Głównej 33. Opolskich Konfrontacji Teatralnych, przyszedł czas na podbicie Kalisza. W pierwszym konkursie laury spektaklowi Klaty zapewniło doskonałe przeniesienie na scenę klasyki lieteratury polskiej, w drugim zwyciężyli aktorzy. Grand Prix 48. Kaliskich Spotkań Teatralnych otrzymali ex aequo Marcin Czarnik i Bartosz Porczyk. Nagrodę Aktorską dostał Tadeusz Szymków, a Nagrodą im. Jacka Woszczerowicza za najlepszą rolę drugoplanową uhonorowano Rafała Kronenbergera. To jeszcze nie wszystko. Oprócz tego wszystkich aktorów grających w „Sprawie Dantona” nagrodzono Statuetką Wojciecha za kreację zbiorową.

Miód na serce dla teatralnego Wrocławia. Miejmy nadzieję, że uda się jedynie uniknąć negatywnych konfrontacji z historią i nie będzie powtórki z masowej emigracji najlepszych aktorów do Warszawy…

Następny raz będzie można zobaczyć „Sprawę Dantona” na Scenie na Świebodzkim Teatru Polskiego w daniach od 25 do 28 czerwca o godzinie 19.00.

www.danton.teatrpolski.wroc.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: