Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Sztuka Teraz: Scratching the Surface w OPT

leave a comment »

28 maja (środa) o godz. 19.00 w OPT (ul. Działkowa 15) nastąpi druga odsłona projektu „Sztuka Teraz”. W jej ramach zaprezentowany zostanie film „Scratching the Surface: Japan”. Przed projekcją – wykład „Japoński hip-hop i kultura niezależna w Japonii”

„Scratching the Surface: Japan” to dokument o podziemnej scenie hip-hopowej w Japonii, obejmujący różne jej aspekty – od muzyki, po graffiti, beatbox i breakdance. Film jest próbą spojrzenia na japońskich twórców w kontekście międzynarodowego charakteru hip-hopu. Występują m.in. Afra, Kan, Inden, DJ Baku, QP i Isopp.

Dokument pokazywany był m.in na 12. Raindance Film Festival w Londynie oraz podczas International Hip-Hop Film Festival w Vancouver.

reżyseria: Ryo Sanada, Suridh Hassan

produkcja: Rarekwai Studio

czas trwania: 61 min

„Sztuka Teraz” to cykl prezentacji filmowych połączonych z wykładami na temat zjawisk we współczesnej kulturze i sztuce.


Założeniem projektu „Sztuka Teraz” jest przybliżanie zjawisk z kultury i sztuki współczesnej, ze szczególnym uwzględnieniem tych, które istnieją na pograniczu, z dala od zainteresowania mediów i masowej publiczności. Wśród poruszanych tematów znajdą się takie zagadnienia jak sztuka miejska, kultura niezależna, współczesna grafika oraz fotografia.

Każda osłona „Sztuka Teraz” składa się z dwóch części: wprowadzenia w formie krótkiego wykładu na temat danego zagadnienia oraz projekcji filmowej. Wśród prezentowanych dokumentów znajdą się obrazy, które zdobyły uznanie na zagranicznych festiwalach na całym świecie, ale nie miały okazji zostać zaprezentowane polskiej publiczności.

Wstęp na wszystkie pokazy w ramach projektu jest bezpłatny.

W przygotowaniu kolejne edycje pokazów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: