Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

G_PUNKT.PL LIFTING PARTY

10 Komentarzy

Portal Kulturalny G-punkt.pl po ponad półtorej roku aktywności w cyberprzestrzeni radykalnie zmienia imidż! Obcinamy obciachowy czeski dywanik na karku, golimy wąsa i odpimpowani idziemy się bawić na miasto!

LIFTING PARTY to impreza, na której zaprezentujemy się w całkiem nowej odsłonie! Impreza, na której nikt nie będzie się nudził i która pokaże nowy wymiar (kulturalnej!) zabawy! Zaprezentujemy wszystko to, co jest spécialité de la maison portalu G-punkt.pl. Muzyka, film, sztuka i dobra zabawa! Do każdego biletu dodajemy piwo gratis, a sama impreza będzie szansą na wygranie licznych, kulturalnych, nagród (książki od ZNAK-u, zaproszenia na kolację od Mexico Baru, katalogi od BWA Wrocław) !

Impreza jest możliwa dzięki wsparciu naszych mecenasów: Dolnośląskiej Szkoły Wyższej oraz Żywca.

Miejsce i termin: 11 czerwca 2008 w Klubokawiarni Mleczarnia (ul. Włodkowica 5).

Wstęp: 15zł

UWAGA: Promocyjna cena 10zł i szansa na wiele nagród dodatkowch (bilety, książki, zaproszenia na kolację) tylko dla prenumeratorów naszego newslettera! Aby się zapisać wyślij maila w tytule wpisując „LIFTING PARTY REZERWACJA”, zaś w treści swoje imię i nazwisko.

W mailu zwrotnym podamy miejsce i czas w którym będzie można wykupić rezerwację. Mail zostanie też dodany do newslettera.Przedsprzedaż trwa do 10 czerwca!

UWAGA: PROMOCJA BILETOWA!

Szczegółowy program:

19.00 Pokaz młodej polskiej animacji z PWSFTviT w Łodzi, UDK w Berlinie oraz studia SE-MA-FOR, organizowany przez MovieWro


20.30 Koncert premierowy KARATE JAZZ składu tworzonego przez muzyków najgorętszych młodych zespołów jazzowych: Tomasz Matusiak (ex Matplaneta), Adam Pindur (ex-Robotobibok), Piotr Łyszkiewicz (Ziemia Planeta Ludzi), Paweł Urowski (ex Contemporary Noise Quintet, Extasy Project) zrealizowany przez współtwórcę cyklu Żywe Kultury Muzyczne

22.30 Afterparty z Półpasiec Ensemble, rezydentów Cafe Kamfora oraz Chillout Club, jeden z modniejszych wrocławskich kolektywów DJ-skich. (mixtape można pobrać na stronie www.myspace.com/polpasiec )

Szczegółowy opis imprezy:

MOVIEWRO

MOVIEWRO ma za cel prezentację dorobku młodych filmowców, których twórczość nie jest powszechnie dostępna. Wszystko, aby wrocławska publiczność miała możliwość zetknięcia się z filmami mniej znanymi, nie znajdującymi się w szerokiej dystrybucji, a wartościowymi i godnymi uwagi.

W ramach pokazu zaprezentowane zostaną animacje kilkorga młodych twórców, wciąż na dorobku, ale jednocześnie już uznanych. Przedstawimy – nieznane we Wrocławiu – dokonania studentów łódzkiej PWSFTviT – Mateusza Heldweina, Agaty Gorządek i Pawła Dębskiego, nagrodzone m.in. na festiwalu OFAFA 20007 w Krakowie („Exodus” Heldweina) czy podczas Przeglądu „Łodzią po Wiśle” („Epizod” Gorządek).

11 czerwca w Mleczarni będzie można zobaczyć trzy, wyróżnione II Nagrodą w tegorocznym konkursie Doliny Kreatywnej, realizacje Straszaka („Emilka”; „Coolasz” oraz „Śnieg”), a także animację Balbiny Bruszewskiej „Miasto płynie”, zrealizowaną w Se-Ma-Forze.
Twórcy:
Marek Straszak (UDK Berlin)
* Coolasz
* Śnieg
* Emilka – 3 animacje nagrodzone w Konkursie Doliny Kreatywnej
Agata Gorządek (PWSFTviT w Łodzi)
* Epizod
Paweł Dębski (PWSFTviT w Łodzi)
* Koszmar włosów
Mateusz Heldwein (PWSFTviT w Łodzi)
* Exodus
Balbina Bruszewska
* Miasto płynie (Studio Se-Ma-For)

KARATE JAZZ

Głównym daniem wieczoru będzie koncert wyprodukowany przez współtwórcę cyklu Żywe Kultury Muzyczne, prezentującego premierowe koncerty najciekawszych zjawisk na wrocławskiej scenie muzycznej. Absolutnie premierowy koncert zespołu KARATE JAZZ, łączącego postaci stojące za kilkoma z najpopularniejszych grup niezależnej sceny około jazzowej zelektryzuje wszystkich miłośników dobrej muzyki.

Zespół Karate Jazz powstał w 2007 roku z inicjatywy młodych muzyków jazzowych z kręgów tworzących tzw. „wrocławski sound” oraz kontrabasisty z Bydgoszczy. Z połączenia tych dwóch stylistyk powstała muzyka określana przez samych twórców jako „KARATE JAZZ”. Stworzyli oni muzykę opierającą się na pętli transowego groove’ u wspomaganego napięciem harmonicznym, co daje efekt motoryczności i energii dodatkowo wzbogacony improwizacjami oraz eksperymentami brzmieniowymi.

Skład „KARATE JAZZ” to „młode wilki” sceny jazzowej, współtwórcy najgorętszych obecnie młodych zespołów tego nurtu:
Adam Pindur – saksofonista altowy, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu, współpracował z takimi zespołami jak Robotobibok, Kristen
Piotr Łyszkiewicz – saksofonista tenorowy współpracujący z zespołami: Ziemia Planeta Ludzi, Katar, Matplaneta.
Paweł Urowski – kontrabasista występujący z bydgoskimi zespołami m.in Ecstasy Project czy Contemporary Noise Quintet
Tomasz Matusiak – występujący z Wrocławskim zespołem Matplaneta

PÓŁPASIEC.ENSEMBLE

Półpasiec.Ensemble jest duetem djskim, który zawiera w sobie przynajmniej kilka osób. Skutkuje to eklektyzmem i parkietowa koegzystencją stylistyk, które w „zwyczajnych” okolicznościach nie są stawiane zbyt blisko siebie. O sprzyjającej godzinie na imprezie wrocławskiego ensemble można usłyszeć podkłady Britney Spears z wokalami rodem z Motown i Justice tak zrekonstruowany, ze sam Moustache Man miałby problem, zeby go rozpoznać. Półpasiec nie uznaje żadnych świętości, oprócz świętości parkietu. Rezydenci Cafe Club Kamfora oraz regularni bywalcy Chill Out Club oraz Coffee Planet/Another Planet.

Duet tworzą:

Jakub Dymek aka JD CAPSLOCK W Radiu Luz prowadzi jedyna w Polsce audycje poświęcona nowemu funkowi i szeroko pojętej awangardowej muzyce tanecznej. Kocha każdy gatunek zdradzający parkietowy potencjał, nawet jeżeli ta nieodwzajemniona miłość owocuje setami z disco, baltimorem i crunkiem obok siebie. Zazwyczaj grywał imprezy w klimatach funk/breaks, ale znajomość z teskko i założenie Półpaśca złamały u niego jakiekolwiek zasady wierności jednej stylistyce. Na swoim koncie ma także nigdy nie zrealizowany projekt BUBUNE SOUNDSYSTEM (Mik.Musik!) i współtworzenie miksa „Szkarlatyna”.
Wojtek Furmaniak aka teskko co tydzień w środę w Cafe Club Kamfora wkręca wszystko, co mu się podoba i nadaje się do nieinwazyjnego słuchania, ale przy tym rozwija zwoje mózgowe. Animator i organizator cyklu Hindu NITE (do marca 2008 roku odbyło się piec edycji). Przeszukuje blogi, wyciska remiksy, przeróbki, edity. Jeden z założycieli Portalu Kulturalnego G-punkt.pl.

Reklamy

Komentarzy 10

Subscribe to comments with RSS.

 1. ooo będę tam

  Bolo Yang

  Czerwiec 2, 2008 at 10:59 am

 2. o qurka będzie gorąco!

  qrupamen

  Czerwiec 2, 2008 at 8:45 pm

 3. mam nadzieje, ze tam bede!

  rita

  Czerwiec 6, 2008 at 8:10 pm

 4. […] Szczegóły imprezy: TUTAJ […]

 5. bardzo pięknie, ale skoro taki lifting ku odpimpowaniu, to czemu obciachowe piwo zamiast eleganckich drinków? 🙂

  eimi

  Czerwiec 8, 2008 at 10:26 pm

 6. mogło by nic nie być? 😉

  hjal

  Czerwiec 9, 2008 at 5:05 pm

 7. nihilizm jest też kultowy. Rozdawanie piwa to żałość i potajemne układy z browarami-sponsorami.

  eimi

  Czerwiec 9, 2008 at 5:08 pm

 8. ależ one nie są potajemne. Browar stawia Żywiec i to jest w pełni jawne. Nikt nikogo nie zmusza by go wypijał. Gdyby były drinki, to byłby potajemny układ z „monopolem”? 😉

  hjal

  Czerwiec 9, 2008 at 6:44 pm

 9. drinki są dla snobów i japiszonów. my sięgamy ku korzeniom. browar to trunek egalitarny nie elitarny. A poza tym Żywiec jest lepszy. Paulaner tez dobry, a też od Żywca. Jednym słowem – Gpunkt!

  qrupamen

  Czerwiec 10, 2008 at 5:33 pm

 10. […] A OTO PROGRAM Otagowano z:impreza, karate jazz, Koncert, lifting, Mleczarnia, muzyka, Wrocław « Houellebecq w Polsce. Dziś do posłuchania. […]


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: