Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Przegląd Młodego Kina „Zbliżenia”

leave a comment »

Najlepsze filmy studentów Łódzkiej Szkoły Filmowej nagrodzone podczas szóstej edycji festiwalu Łodzią po Wiśle zobaczycie podczas niedzielnego przeglądu młodego kina organizowanego przez Grupę Zbliżenie. Tegorocznych laureatów wyłoniło jury, w którym zasiedli Xawery Żuławski, Artut Reinhart i Peter Zelenka. W programie przeglądu znajdzie się siedem filmów: fabuły, dokument i animacja.

Dla czytelników mamy 2 podwójne zaproszenia. Kto pierwszy, ten lepszy! Piszcie: konkursy@g-punkt.pl podając w temacie „ZBLIŻENIA”

Program projekcji:
„Trening”, reżyseria Julia Kolberger (fabuła, I miejsce)

Krótka historia o miłości w czasach akwizycji. Opowieść o dwojgu młodych, bezrobotnych, poszukujących zaczepienia w życiu. Spotykają się na szkoleniu akwizytorów, które przypomina zebrania marketingowych sekt w rodzaju Amway.

„Nagle na zawsze” reżyseria Zbigniew Bzymk (fabuła, II miejsce)

Film o przekraczaniu progu dojrzałości. Młody człowiek staje w obliczu sytuacji przerastającej go. Miota się, chce uciec. Ale nagle podejmuje inną decyzję. Można odnieść wrażenie że jest to wyraźna polemika z „Aleją Gówniarzy”, Piotra Szczepańskiego. Parę głównych bohaterów grają ci sami aktorzy – Marcin Brzozowski z martwym, nieobecnym spojrzeniem oraz pełna witalności Ewa Łukasiewicz.

„Krupka 0,5”, reżyseria Michał Dawidowicz (dokument, III miejsce)

Bohdan Pilarski, muzykolog, literat, były poseł, mieszka obecnie we wsi, w 500 letnim młynie. Hoduje małe (niegdyś liczne) stado owiec. Pod jednym dachem mieszka z nim Stanisław Chmara wygnany ze swojej rodzinnej wsi. Studiuje Biblię. Codzienny trud w utrzymaniu podupadającego gospodarstwa determinuje ich specyficzne relacje.

„Epizod”, realizacja Agata Gorządek (animacja, IV miejsce) Film przedstawia historię człowieka dotkniętego chorobą psychiczną.

Opowiada o jego fascynacjach, leczeniu i nawrocie choroby.

„Pan much”, zdjęcia Marcin Władyniak (fabuła, Nagroda Prezesa Stowarzyszenia Filmowców Polskich)

W niewyjaśnionych okolicznościach ginie jego dziewczyna. Cień podejrzenia pada na zaborczą matkę.

„Luksus”, reżyseria Jarosław Sztandera (fabuła, nagroda publiczności, nagroda za najlepsze zdjęcie )

Historia siedemnastoletniego chłopaka – Luxusa, który po kilku latach życia pod opieką swojego alfonsa – Popersa, stał się zbyt stary dla klientów – pedofilów. Z tego powodu Popers, porzuca chłopaka na dworcu centralnym. Luxus nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji i za wszelką cenę próbuje wrócić do „branży” i swojego alfonsa.

08.06.2008
Kino Warszawa, Wrocław
godz. 18.00
Wstęp: 8 i 10 zł

Reklamy

Written by ewaem

Czerwiec 5, 2008 @ 9:18 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: