Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Wysokie temperatury we Wrocławiu.

leave a comment »

Słowa: szło, piec, ceramika, metal nie mają olbrzymiej siły przebicia do mediów, a zorganizowanie w czasie otwarcia piłkarskich mistrzostw Europy artystycznego festiwalu także może nie zostać odpowiednio nagłośnione. Jednak w zeszłym roku nic nie przeszkodziło Festiwalowi Wysokich Temperatur być jednym z bardziej docenionych wczesnoletnich wydarzeń. Co tym razem przygotowali organizatorzy?

Festiwal potrwa dwa dni; 7. i 8. Czerwca, w ogrodzie Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, przy ul. Traugutta. W ramach festiwalu „odbędą się różnego rodzaju warsztaty:
toczenia na kole garncarskim, dmuchania szkła, odlewnia brązu oraz żeliwa.
Oprócz zeszłorocznych pieców, powstaną nowe. Na naszych oczach goście z Korei zbudują nowe piece do ceramiki. Nie zabraknie widowiskowych pokazów – kształtowania szkła na gorąco przez mistrzów hutniczych oraz odlewania żeliwa.

Odbędą sie również krótkie referaty oraz pokazy wykładowców akademickich, a także gości z Polski i zagranicy: USA, Korei, Irlandii, Austrii i Murano – specjalistów w wybranych dziedzinach” zachęcają organizatorzy.

Festiwal Wysokich Temperatur to też okazja do okazyjnego nabycia wyrobów studentów na powiązanym z FWT kiermaszu szkła w Galerii Design oraz do odwiedzenia uczelni na dniach otwartych.

Reklamy

Written by olowek

Czerwiec 7, 2008 @ 10:13 am

Napisane w -> IMPREZY, sztuka

Tagged with , , , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: