Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Rehabilitacja Street Artu w Galerii Szewska36

2 Komentarze

Ostatnio pisaliśmy o tym, że zbliżające się letnie miesiące będą więcej niż interesujące dla fanów street artu. Już  w czwartek, 19.Czerwca, rozpoczyna się pierwsza z zapowiadanych przez nas imprez – Regeneracja/Recykling w Galerii Szewska 36. Projekt zapowiada się prze-ciekawie i obietnice organizatorów o zmianie skostniałego wizerunku Instytutu Historii Sztuki wydają się mieć całkiem realne pokrycie. Przez trzy dni, oprócz malowania muralu przez członków wrocławskiej ekipy Kolektyf i ich gości pojawią się także dj’e, będzie można wysłuchać dyskusji i obejrzeć filmy. Sprawdźcie program i szersze info.

Za główny punkt programu możemy uznać akcje malowania muralu przez artystów skupionych w Kolektyfie, ale program nie zamyka się na tym.Pierwszego dnia przybyli na Szewską będą mieli okazję wysłuchać wykładu „Street art, jego miejsce w sztuce współczesnej i relacje z nią. Czy to aby sztuka w ogóle?” dr Cezarego Wąsa, z którym w zapewne polemiczną dyskusję wejdzie Konrad Iwanowski (Este) z Kolektyfu. Pierwsze efekty pracy artystów i nieco bardziej oficjalną inaugrurację projektu będziemy mogli zobaczyć około godziny 19. Także wtedy swój set rozpocznie duet dj’ski Półpasiec.Ensemble, który zaserwuje eklektyczną mieszankę funkowych brejków i meszapów. Pierwszy dzień projektu Rr to także pokaz filmów związanych ze street artem: Subway Game Level 3.

Drugi dzień zaczyna się zbiórką przedmiotów na recykling, czyli „krążenie materii”. Organizatorki zachęcają: „Przynieś wszystko co się zdewaluowało w zakamarkach twojej przestrzeni. Szukamy starych płyt, komiksów z dzieciństwa, prezentów od babć, cioć, koleżanek bez gustu albo z nikłym pojęciem o Tobie. Szukamy za dużych czapek, starych sukienek, pomiętych spodni, komputerów znalezionych na ulicy.Szukamy wszystkiego co nie jest Ci potrzebne, co z chęcią byś oddał i zamienił na coś nowego, i jedynego w swoim rodzaju”. Wszystko zebrane podczas recyklingowej zbiórki zostanie puszczone w kreatywny ruch od godziny 16. A juz o 18 pokaz filmów studentów Wydziału Radia i Telewizji z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Od 20  zagra reprezentujący One Shot SoundSystem DJ Pastel.

Ostatni dzień to absurdalna, krótka forma wideo: VideoKatastrofa Bodo Koxa i Filipa Ioto i set dj’a Pastela. Afterparty przewidziano w Cafe Club Kamfora, gdzie tego dnia odbywa się kolejna edycja imprezy Midnight Funk. Tym razem zaproszoną gwiazą jest Daniel Drumz, dj którego mało komu trzeba przedstawiać, specjalizujący się w brzmieniach funkowych, okołojazzowych i hip-hopowych,

Reklamy

Written by olowek

Czerwiec 17, 2008 @ 10:51 pm

Komentarze 2

Subscribe to comments with RSS.

  1. polecam ^.^

    Frula

    Czerwiec 17, 2008 at 11:45 pm

  2. no ja się piszę 😛

    olowek

    Czerwiec 18, 2008 at 12:41 pm


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: