Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Nassara Percussion Group w Szeptach

leave a comment »

Wrocławskie Szepty zapraszają w piątek 20 czerwca na żywiołowy koncert z tradycyjnymi afrykańskimi instrumentami perkusyjnymi (djembe, dundun – bębny basowe, djabara – grzechotka z tykwy) czyli Nassara Percussion Group. Po występie impreza w klimatach perkusyjnych swiata z DJ’em Boogi. Start o 21, za bilety zapłacicie 5 pln.

Nassara Percussion Group to grupa ludzi, których połączyły entuzjazm i fascynacja kulturą afrykańską. Ich muzyka jest afirmacją życia – dźwięk bębnów, dzwonków, grzechotek połączony z rytmem, ruchem, tańcem, czy ogniem – to prawdziwa eksplozja radości i niepohamowanej energii! Zespół istnieje od 2002 roku.

Muzycy zdobywali swą wiedzę i doświadczenie u rodowitych Afrykańczyków w Polsce, Niemczech a także w Burkina Faso (Afryka Zachodnia). Mają za sobą występy na wielu prestiżowych festiwalach w Polsce a także w Europie, współpracę m.in. z Teatrem Klinika Lalek, udział w Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Ulicy w Warszawie, Międzynarodowym Festiwalu Artystów Ulicy (Busker Bus), w Festiwalu Muzyki Elektronicznej i Wizualizacji w Płocku, Festiwalu Prapremier Teatralnych w Bydgoszczy, I Polsko – Czeskim Festiwalu Folkowym – Słowiańskie Korzenie w Bystrzycy Kłodzkiej, Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, na Festiwalu dla Kobiet PROGRESSteron;

W skład zespołu wchodzą: Ewa Ciszewska, Piotr Duławski, Dariusz Mikłasz, Barbara Niementowska, Zbigniew Pawłowski, Grzegorz Plewiński.

Reklamy

Written by teskko

Czerwiec 18, 2008 @ 6:09 pm

Napisane w -> IMPREZY, Linki, muzyka

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: