Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Wiersze chodnikowe

leave a comment »

23 czerwca (poniedziałek) w godzinach: 16.00 – 18.00 na stronie internetowej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie www.mbp.szczecin.pl oraz na stronie UM www.szczecin.pl odbędzie się czat z pomysłodawcą VII Ogólnopolskiej Akcji Poetyckiej „Wiersze chodnikowe” Michałem Zabłockim.

Główną ideą tego przedsięwzięcia jest zbliżenie poezji do ludzi w środowisku miejskim, szukanie drogi bezpośredniego kontaktu sztuki z publicznością. Pomysłodawcą akcji oraz autorem wszystkich wierszy chodnikowych jest Michał Zabłocki – poeta, reżyser, stypendysta Ministra Kultury za rok 2004, wieloletni współpracownik Piwnicy pod Baranami.

Od dnia 20 czerwca br. na chodnikach przed większością placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie oraz w innych uczęszczanych punktach Szczecina można będzie przeczytać intrygujący wiersz Michała Zabłockiego – „Szybciej przechodniu nigdy nie stawaj chwila refleksji to trudna sprawa.”

Akcja jest częścią Rewolucji Poetyckiej „Multipoezja”, która ma na celu poszukiwanie nowych sposobów funkcjonowania poezji we współczesnym świecie. „Multipoezja” poszukuje realizacji w prasie, telewizji, radiu, Internecie i innych niestandardowych technikach przekazu. Akcja „Wiersze chodnikowe” odbyła się po raz pierwszy w 2002 roku w Krakowie. Zeszłoroczna edycja przeprowadzona została już w 36 miastach, których mieszkańcy przeczytali wiersz:

„Bardzo powoli słowo wnika w strukturę głowy i chodnika”.

Akcja „Wiersze Chodnikowe” 2008 jest prowadzona przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szczecinie wspólnie z Biurem Promocji i Informacji Urzędu Miasta Szczecin.

Reklamy

Written by martap

Czerwiec 23, 2008 @ 1:15 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: