Gpunkt.pl

Freestyle o kulturze

Survival

leave a comment »

Już w niedzielę zaczyna się trzydniowe święto sztuki współczesnej w pełnej historii i tajemniczych zakamarków przestrzeni wrocławskiej Dzielnicy Czterech Świątyń. Wernisaż: 29. czerwca, w niedzielę o 19:00 na dziedzińcu przed klubem Kamfora – ul. Świętego Antoniego 24.

6. SURVIVAL to artystyczny spacer po ludzkiej intymności odsłanianej w miejskiej przestrzeni. 43 projekty artystyczne: instalacje, projekcje video, performance, instalacje dźwiękowe. Od 29 czerwca do 1 lipca okolice ulic Włodkowica i Świętego Antoniego staną się prawdziwą dzielnicą sztuki! Michał Bieniek – kurator SURVIVALU komentuje: „podążając szlakiem tegorocznych prezentacji artystycznych będziemy mogli odkryć nieznane dotąd ścieżki w Dzielnicy, wsłuchać się w jej historię, poczuć jej duszę”, jak w instalacji dźwiękowej Karoliny Freino – „Posłuchaj, to do Ciebie” – umieszczona na Włodkowica 6 budka telefoniczna nawiązuje do historii miejsca, w którym w 1749 r. wybuchła wieża prochowa. W zdewastowanym zaułku jednego z podwórek powstanie „tymczasowa strefa autonomiczna” Pawła Kowzana– miejsce otwarte, w którym wraz z zaproszonymi gośćmi artysta stworzy enklawę twórczej wolności. Lustrzany azyl Dominiki Sobolewskiej to instalacja skłaniająca do kontemplacji, zwolnienia tempa i pobycia sam na sam ze sobą. Artystka prowokuje do spojrzenia na siebie i świat z innej perspektywy, zanurzenia się w piękno, znalezienia bezpiecznego schronienia. Szybujący po festiwalowym niebie wielki zeppelin Jerzego Kosałki z napisem „Jest bosko” to projekt komentujący zarówno sam Przegląd jak i religijny charakter przestrzeni w których jest zorganizowany.

Nowością towarzyszącą wystawie będzie SURVIVAL Round Trip – studenci wrocławskiej Historii Sztuki oprowadzą chętnych po całym terenie Przeglądu – start codziennie o 20:00 i 23:00 z Klubu Festiwalowego.

Klub Festiwalowy szóstego SURVIVALU zostanie zorganizowany w Kamforze przy Św. Antoniego 24. Każdego dnia od 19:00 do 24:00 zapraszamy do Stolika Artysty na spotkania z twórcami biorącymi udział w tegorocznym Przeglądzie. W trakcie trwania Przeglądu na dziedzińcu przed Klubem będzie można obejrzeć projekcje filmów krótkometrażowych zgromadzonych przez kuratorów SURVIVALU. Wieczorami muzycznych atrakcji dostarczać będą najlepsi polscy dj-e (m.in. Eltron John, Papa Zura oraz Czikitas Brothers).
Przegląd czynny codziennie między 19:00 a 1:00.
Mapa SURVIVALU jest dostępna na www.survival.art.pl.

Reklamy

Written by hjal

Czerwiec 27, 2008 @ 12:27 pm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: